biuro@gepto.pl

+48 507-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele ścienne w kuchni prowansalskiej

Panele ścienne

GEPTO
Wrzesień 25, 2018

Share

Panele ścienne w kuchni prowansalskiej

Styl prowansalski jest coraz bardziej popularny w naszych domach. Sielski, pełen bibelotów i swojskich dekoracji sposób urządzania mieszkania zachwyca, zwłaszcza mieszkańców wsi.

Czym jest styl prowansalski?

Jest to sposób aranżacji wnętrz. Styl ten ma swoje źródło w Prowansji –jednej z Francuskich krain. Dla tego stylu bardzo charakterystyczny jest kolor biały oraz duża ilość dodatków w kolorach różowym i fioletowym z dodatkiem zieleni. Kuchnie urządzone w prowansalskim stylu zachwycają swoim ciepłem i przyjazną atmosferą. Najczęściej można je spotkać w wiejskich domkach jednorodzinnych, rzadziej pojawiają się w mieście.

Meble i ozdoby ścian

Prowansalski wystrój wnętrz to przede wszystkim białe meble i często używana boazeria panelowa, o której pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Drewniane panele ścienne, zazwyczaj malowane na biało, układane są do wysokości ok. 1 metra. Górna część ścian jest malowana lub oklejana tapetą w kwiatowe wzory. Całość uzupełniają stylizowane, białe meble, dekoracyjne porcelanowe naczynia i urządzenia kuchenne w stylu retro.

Wnętrza w stylu prowansalskim są coraz popularniejsze, stąd też coraz częściej można znaleźć w domach boazerię wykonaną z drewnianych paneli. Takie rozwiązanie zastosowane w kuchni sprawia, że staje się ona przyjemna i ciepła, zaś innym pomieszczeniom nadaje subtelnej elegancji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt