biuro@gepto.pl

+48 507-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Przed zimą – co robić ?

Blog

krzysztof@beeweb.pl
Sierpień 26, 2019

Share

Przed zimą – co robić ?

Mimo, że do końca kalendarzowego lata pozostało kilkadziesiąt dni, to już warto rozpocząć planowanie i prace konserwacyjne drewna przed sezonem zimowym. Drewno „ogrodowe” bardzo podatne jest zarówno na opady jak i letnie upały.

Drewniane meble ogrodowe i inne elementy wyposażenia naszego ogrodu, które postanowimy „ukryć” przed zimą muszą przejść obowiązkową inspekcję. Należy je oczyścić z zabrudzeń a ewentualne ślady grzybni lub inne ubytki zabezpieczamy odpowiednimi preparatami. Z ewentualnym przywracaniem kolorów czekamy do wiosny.

Jeśli z drobnymi elementami możemy poczekać  na ostatnią chwilę, to warto, ze względu na dobre warunki atmosferyczne, już dziś rozpocząć  przegląd drewnianych konstrukcji na zewnątrz. Panele ścienne mogą wymagać czasochłonnych zabiegów, a te lepiej wykonywać w temperaturze charakterystycznej dla końca lata.

Nowe i stare

W pierwszej kolejności zaimpregnuj te elementy, których nie udało nam się zabezpieczyć latem aby nie dopuścić do niszczącego działania śniegi, mrozu czy deszczu. W takim przypadku zabiegi są stosunkowo proste. Po oczyszczeniu drewna nanosimy wybrany impregnat.

Kontroli wymaga również drewno, które już kiedyś zabezpieczyliśmy  przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych na zewnątrz.  Ewentualne ubytki uzupełniamy poprzez wymianę całych elementów lub, tam gdzie to możliwe, stosujemy masę szpachlową do drewna. Drobne spękania szlifujemy i oczyszczamy. Następnie nanosimy wybrane preparaty. Analogiczne procedury stosujemy wobec drewna malowanego farbą lub lakierowanego.

Warto przed zimą , małym nakładem prac, zabezpieczyć nasz ogród. Pozwoli nam to zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy z nastaniem wiosny. Kierujmy się zawsze zasadą, że warto zapobiegać niż leczyć.

Tags:

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt