biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele drewniane na suficie tylko dla estetów?

Blog

GEPTO
30 listopada, 2022

Share

Panele drewniane na suficie tylko dla estetów?

Panele drewniane na suficie nie są już dzisiaj żadnym przejawem ekstrawagancji. Owszem, można uznać, że drewniane realizacje spotykamy najczęściej w postaci mebli, schodów, czy blatów. Drewno zdobi też podłogę. Trzy dekady temu popularna była boazeria, którą dzisiaj z powodzeniem zastępują z kolei panele drewniane. Okazuje się jednak, że lamele z drewna montowane nad naszymi głowami świetnie się sprawdzają. Podnoszą designerski wygląd pomieszczenia, na pewno – jak w przypadku każdego drewna – pełnią akustyczną funkcję. Idealnie wpasowują się w rustykalny lub klasyczny styl. Niemniej są uważane za nowoczesny przejaw aranżacji pomieszczenia, pomysłowy i gustowny. Jednym słowem jest o czym porozmawiać.

Panele drewniane na suficie prezentują się znakomicie

Niemniej jest wiele ciekawych stylów dekoratorskich, w których panele drewniane na suficie prezentują się znakomicie. Owszem, można spróbować zamontować w ten sposób surowe drewno. Szczególnie jeżeli myślimy o stylu rustykalnym w jednym z pomieszczeń. Charakterystyczna dla niego biel oraz tego rodzaju ozdoba będą do siebie pasować idealnie. Jeżeli jeszcze pojawią się polne kwiaty, drewniane meble, czy naturalne tkaniny – osiągniemy sielski, ciepły, rodzinny klimat. Z kolei sufitowe panele drewniane sprawdzą się nie tylko w stylu rustykalnym, ale każdym innym. Bez wątpienia cechuje je pod tym względem uniwersalność i można je wykorzystać nawet wtedy, kiedy pomieszczenie ma już ustalony charakter. Współczesne lamele drewniane nie mają pod tym względem żadnych ograniczeń.

Panele drewniane na suficie – czas na eksperymenty

Panele drewniane na suficie warto rozważać na wiele sposobów. Sprawdzą się między innymi w tak zwanym starym budownictwie. Czyli tam, gdzie często spotykamy się z nierównościami i niedoskonałościami. W tym sensie drewniane lamele będą w sam raz. Po pierwsze zakryją wszystkie niedoskonałości. Po drugie nie trzeba będzie tracić czasu na dodatkowe prace remontowe. A po trzecie ich montaż jest łatwy i każdy kto ma minimalne doświadczenie w tego typu pracach domowych, poradzi sobie z tym bez problemu. Panele drewniane najczęściej przekonują wymagających estetów, czyli osoby, które lubią eksperymentować w swoim mieszkaniu, a z drugiej strony – cieszą ich wszelkie współczesne realizacje.

Skontaktuj się z nami

Gepto jest doświadczoną firmą, która specjalizuje się w produkcji i montażu nowoczesnych paneli ściennych i sufitowych. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie wskażemy paletę możliwości, jakie daje montaż paneli. Odpowiadamy na wszelkie pytania i służymy radą. Kontakt mailowy – biuro@gepto.pl lub telefonicznie: 577 675 131.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt