biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele drewniane na ścianę, czyli jak sobie pościelisz

Blog

GEPTO
31 października, 2022

Share

Panele drewniane na ścianę, czyli jak sobie pościelisz

Panele drewniane na ścianę mają wpływ na klimat pomieszczenia. I nawet jeżeli brzmi to dość enigmatycznie, to chyba każdy intuicyjnie wie, co to znaczy. Jeżeli decydujemy się na panele w naszym mieszkaniu, ma to jeszcze jedno zasadnicze znaczenie. Być może dla wszystkich jest to zrozumiałe, ale warte podkreślenia. Otóż sporą część naszego czasu spędzamy w miejscach, których klimat i wygląd nie zależą od nas. Tym bardziej więc to, co nas otacza w naszym domowym środowisku, powinno mieć dla nas spore znaczenie. Ostatecznie stare przysłowie, mówiące, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, ma tutaj wyjątkowe zastosowanie.

Panele drewniane na ścianę – nie ma jednego wzoru

Panele drewniane na ścianę często przybierają dekoracyjny charakter. Bierze to się stąd, że ich montaż może mieć różny charakter. Mogą zająć większą lub mniejszą przestrzeń – nie ma tutaj jakiegoś jednego wzoru. Jednocześnie ułożenie ich w formie ukośnej, pionowej lub poziomej – również jest dopuszczalne. Zastosowanie ich jest więc niezwykle elastyczne. Co już na tym etapie pozwala nam stwierdzić, że w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, jakimi są farby i tapety, daje panelom sporą przewagę. Świetnie też integrują się z pozostałymi elementami pomieszczenia. Drewno samo w sobie posiada tę specyfikę, więc zasadniczo ta cecha nie powinna być zaskoczeniem. Jednym słowem dzięki panelom drewnianym pojawiają się duże możliwości aranżacyjne. Nie musimy się przy tym martwić, że któryś z popularnych stylów wnętrzarskich nie będzie pasował do paneli. Nie tym razem. Takie style, jak rustykalny, czy skandynawski są wręcz dedykowane tego typu rozwiązaniom.

Panele drewniane na ścianę, czyli uniwersalne rozwiązanie

Warto pamiętać, że drewniane panele na ścianę nie ograniczają się do jednego pomieszczenia. Pomimo tego, że mają ten dekoracyjny walor, montowane są wszędzie. Nie tylko w salonie. Zresztą ich popularność wzięła się ze stosowania ich w dużych biurowcach. A więc w miejscach, które albo służyły prywatnemu biznesowi, albo przestrzeni publicznej. Moda na panele przyszła właśnie stamtąd. A stało się tak, bo okazały się uniwersalne. Dzisiaj pojawiają się wszędzie a ich popularność w żaden sposób nie gaśnie. Przeciwnie – zdobywają coraz większą ilość chętnych do wypróbowania tego modelu wystroju wnętrza.

Skontaktuj się z nami

Na co dzień zajmujemy się produkcją paneli ściennych, jak i sufitowych. Zachęcamy do kontaktu z nami w formie mailowej – biuro@gepto.pl lub telefonicznej – 577 675 131. Odpowiemy na wszystkie pytanie i pomożemy w podjęciu najlepszej decyzji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt