biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele Gepto Completo – co warto wiedzieć?

Panele ścienne / Panele sufitowe

GEPTO
Czerwiec 20, 2020

Share

Panele Gepto Completo – co warto wiedzieć?

Gepto to marka paneli ściennych i sufitowych o budowie żaluzjowej. W sprzedaży dostępnych jest kilka modeli paneli. Dzisiejszy wpis poświęcimy Gepto Completo – panelom, które dzięki tylnej płycie zakrywają wszelkie uszkodzenia i nierówności ścian i sufitów.

Budowa Gepto Completo

Panele Gepto Completo składają się z dwóch elementów. Jednym z nich są lamelki – cienkie, długie deseczki, natomiast drugą płyta laminowana lub fornirowane, do której mocowane są lamelki.

Materiał

Panele Gepto wykonane są z płyty wiórowej, która następnie jest pokrywana laminatem lub fornirem. Podczas zamawiania paneli klient może wybrać dowolny, z dostępnych, laminat lub fornir. Jeśli żaden mu nie odpowiada istniej możliwość przygotowania paneli na indywidualne zamówienie. Warto podkreślić, że Panele Gepto to produkt całkowicie made in Poland  produkowany w podwarszawskim Józefowie.

Laminowane czy fornirowane – czym to się różni?

Dla osób nie mających na co dzień styczności z branżą stolarską bardzo ważna będzie informacja czym różnią się od siebie laminat oraz fornir. Laminat jest to okleina z tworzywa sztucznego wykorzystywana bardzo powszechnie w stolarstwie. Pokrywa się nią zazwyczaj płyty wiórowe. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych laminatów. Wśród najczęściej wykorzystywanych są laminaty imitujące naturalne drewno. Można jednak spotkać również laminaty o strukturze kamienia, w gładkich kolorach lub z nadrukami. W przypadku paneli wykorzystywane są wyłącznie laminaty imitujące drewno. Fornir to również rodzaj okleiny, ale wykonany z naturalnego drewna. Wykorzystywany jest on do oklejania płyt wiórowych. Nadaje im wygląd naturalnego drewna. Jest stosowany przede wszystkim w celu obniżenia ceny np. mebli. Fornirowana płyta wiórowa jest znacznie tańsza aniżeli naturalne drewno. Kolejnym powodem, dla którego korzysta się z forniru jest zmniejszenie wagi produktu. W przypadku paneli ściennych i sufitowych właśnie aspekt wagi jest jednym z najistotniejszych.

Montaż

Panele Gepto wymagają specjalistycznego montażu. Gepto Completo można zamontować na kilka sposobów. Jednym z najprostszych jest montaż przy pomocy specjalnych zacisków, które można zakupić wraz z panelami. Ze względu na fakt, iż montaż paneli jest skomplikowany producent zaleca skorzystanie z usług certyfikowanych monterów.

Do czego nadają się Gepto Completo?

Dzięki tylnej płycie, do której mocowane są lamelki, po zamontowaniu paneli na ścianie lub suficie nie widać co znajduje się za nimi. Z tego powodu panele Gepto Completo doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie ściany i sufity są bardzo zniszczone lub trwale uszkodzone. Panel drewniany doskonale również maskuje wszelkie nierówności konstrukcyjne.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Leave Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt