biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Alternatywne panele drewniane nie tylko dla pokolenia Z

Blog

GEPTO
30 stycznia, 2023

Share

Alternatywne panele drewniane nie tylko dla pokolenia Z

Alternatywne panele drewniane montowane na ścianie lub suficie, to dzisiaj jedno z bardziej współczesnych rozwiązań. Ma w sobie nie tylko głębie i odpowiedni mikroklimat. Prawdopodobnie jest jednym z najbardziej ekologicznych pomysłów na wystrój każdego wnętrza. Nie przypadkiem przywołujemy tutaj kategorię ekologii. Jest ona szczególnie dla najmłodszego pokolenia, aktywnego na rynku pracy czymś niezwykle istotnym. Życie zgodne z naturą, to temat, który żywo interesuje osoby z generacji Z.  Podobnie w tym zakresie wygląda dbałość o środowisko zewnętrzne oraz zagadnienia związane z klimatem. We wszelkich artykułach, poświęconych tej dziedzinie, ta tematy należą do najważniejszych.

Alternatywne panele drewniane prywatnie i publicznie

Alternatywne panele drewniane jednakże nie są pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Wcześniejsze pokolenia zachwycały się podobnymi wariantami. Znane były w formie boazerii, która na przełomie lat 80. i 90. zdominowała tutejszą wyobraźnię. Można więc śmiało uznać, że każda generacja stawia na podobne, ale znacząco się różniące modele wystroju wnętrz. Panele drewniane pod tym względem spełniają współczesne wyobrażenie o estetyce, sposobie montażu, ale również wykorzystania przestrzeni. Podobnie, jak odległa boazeria, panele montowane są nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w budynkach użyteczności publicznej. Są jednym słowem znakiem czasu i wyrażają obecny stosunek nie tylko do estetyki, ale również w pewnym sensie do zagadnień klimatycznych.

Alternatywne panele drewniane – ,,coś” więcej niż wystrój wnętrza

Dlatego przymiotnik alternatywne poprzedzający w naszym artykule panele drewniane należy rozumieć jako twórczą odpowiedź na tradycyjne rozwiązania. Pisaliśmy o tym wielokrotnie.  W tym kontekście szuka się innych recept. Nie wystarcza nam już tylko farba na ścianach, czy tapeta. Chcemy czegoś więcej, a to coś wyraźnie w obecnych czasach ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale jest jednocześnie podłączone pod inne wyzwania współczesności. Gdyby uznać, że wybór paneli drewnianych to coś więcej niż wystrój wnętrza, śmiało można by powiedzieć, że wyraża ducha epoki, w której żyjemy. To by z kolei znaczyło, że udało nam się wyjść poza nasze małe, domowe środowiska i spojrzeć na nasze wybory z szerszej perspektywy.

Skontaktuj się z nami

Mamy sporo w tym zakresie ciekawych, udokumentowanych realizacji. Wyróżnia nas na rynku doświadczenie i wieloletnia praktyka. Warto się z nami skontaktować drogą mailową – biuro@gepto.pl, jak i telefonicznie – 577 675 131. Można też odwiedzić nas w naszej siedzibie. Odpowiednie informacje znajdziecie Państwo również w zakładce – Kontakt. Chętnie doradzimy, znajdziemy najlepsze dla Państwa rozwiązania.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt