biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Ekologiczne panele z drewna i zrównoważona gospodarka leśna

Blog

GEPTO
27 lutego, 2023

Share

Ekologiczne panele z drewna i zrównoważona gospodarka leśna

Ekologiczne panele z drewna są wstępem do rozmowy o ekologii. Nie ma innego materiału, który miałby ujemny bilans emisji CO2 do atmosfery. Dlatego też stawiamy na panele ścienne i sufitowe z drewna.  Drewno pochłania więcej dwutlenku węgla niż wydala na zewnątrz. Żeby to było możliwe, potrzebny jest jeszcze jeden warunek. Materiał ten musi pochodzić z lasów, gdzie prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Co to dokładnie znaczy, wytłumaczymy niżej. W tym miejscu warto być przekonanym, że ekologia w tym zakresie wyraża się w produktach, które oferuje Gepto. Dobrym przykładem są ażurowe ścianki z lameli drewnianych lub okładziny ścienne i sufitowe. Za każdym razem jesteśmy pewni, że dopełniliśmy wszystkich starań, by zostały one wyprodukowane w zgodzie z naturalnym środowiskiem

Ekologiczne panele z drewna – odpowiednie źródło

Żeby mieć pewność, że ekologiczne panele z drewna spełniają odpowiednie standardy, staramy się, by drewno, pochodziło z odpowiedniego źródła. Takim miejscem są lasy, gdzie prowadzi się wspomnianą wyżej zrównoważoną gospodarkę leśną. Zasadza się ona na czterech podstawowych fundamentach. Są nimi: kontrolowana wycinka, dbałość o leśne zasoby, zachowanie różnorodności biologicznej oraz dbałość o lokalną społeczność, która mieszka w okolicy interesujących nas lasów. Ta ogólna rozpiska wyraźnie pokazuje, że aby powstały panele ścienne i sufitowe, najpierw trzeba zadbać o uważną gospodarkę lasami. Wbrew pozorom zasoby leśne są ograniczone. Dlatego też z dużą starannością zapisy prawne w krajach, które dbają o własne zasoby naturalne, są pod tym względem bardzo precyzyjne.

Ekologiczne panele z drewna w zgodzie z naturalnym porządkiem

Zatem, aby mówić, że proponujemy ekologiczne panele z drewna, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim wycinka lasu musi być racjonalna. W miejscach, gdzie stosuje się zrównoważoną gospodarkę, wycinka nie może ingerować w mikroklimat lasu. Nie usuwa się wszystkich drzew, a jedynie na małej powierzchni. Dba się o to, by lasy same się generowały, bo mają taką naturę, jeżeli tylko człowiek nie będzie zbyt nachalnie ingerował. Jeżeli kolejne drzewa będą wyrastały z nasion, opadających z okolicznych drzew, to będzie znaczyło, że wszystko działa zgodnie z naturalnym porządkiem.

Skontaktuj się z nami

Firma Gepto pracuje w drewnie i jest dumna z tego, że dokłada wszelkich starań, by nasze wybory miały ekologiczny charakter. Dlatego też z całą ekologiczną odpowiedzialnością polecamy nasze panele ścienne i sufitowe. Warto się z nami skontaktować drogą mailową – biuro@gepto.pl, jak i telefonicznie – 577 675 131. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytanie i doradzimy, znajdując dla Państwa optymalne rozwiązania.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt