biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Drewniane lamele do salonu – szansa na nowe rozdanie

Blog

GEPTO
31 sierpnia, 2022

Share

Drewniane lamele do salonu – szansa na nowe rozdanie

Mówi się, że wrzesień to miesiąc, gdzie większość uczniów zaczyna kolejny etap życia. Zdarza się to raczej wtedy, kiedy zaczynają naukę w szkole podstawowej lub wyżej. Zmienia się otoczenie, nauczyciele i pojawiają się nowe wyzwania. Podobnie jest z tematem naszego wpisu. Drewniane lamele do salonu, to w pewnym sensie szansa na nowy początek. Szczególnie, jeżeli jeszcze nie próbowaliśmy tego rozwiązania. Chcielibyśmy coś zmienić, mając za sobą zrealizowane rozmaite pomysły na wykończenie ścian – wzorzyste tapety, intensywne kolory, czy naturalna cegła. Lamele mogą wprowadzić sporo ożywienia do każdego wnętrza. Jeżeli szukasz oryginalnego patentu, to warto się przyjrzeć bliżej tej propozycji.

Drewniane lamele do salonu w trzech odsłonach

Warto więc wiedzieć, że możemy wykorzystać drewniane lamele do salonu na trzy sposoby. Zamontujemy je na ścianie, suficie lub postawimy z ich pomocą gustowne przepierzenie. Te dwa pierwsze rozwiązania mają tę przewagę nad tradycyjnymi modelami aranżacji wnętrz, że mogą pełnić rozmaite funkcje. Na przykład będą idealnie się prezentować na ścianie, zajmując jej wyznaczoną przestrzeń. Nie ma potrzeby wypełniać lamelami całą powierzchnię. Panele bardzo często przybierają dekoracyjny charakter. Montowane w określonym miejscu podkreślają jego otoczenie, korespondują z najbliższymi przedmiotami. Mogą pojawić się na przykład u wezgłowia łóżka, co jest często wykorzystywane w sypialniach. Niektóre modele posiadają też wartości akustyczne, chroniąc przed hałasem, dobiegającym z zewnątrz.

Drewniane lamele do salonu, czyli poziom wyżej

Co dzięki temu zyskujemy? Wydaje się, że drewniane lamele do salonu gwarantują, że pomieszczenie zyskuje na naturalności. Na pewno dzięki temu jest więcej ciepła, jednym słowem – przytulnie. Można oczywiście powiedzieć, że zyskamy ten efekt również dzięki tradycyjnym rozwiązaniom. Tapeta, czy odpowiednio dobrany kolor na ścianę, mogą przynieść identyczne wyniki. Jest w tym sporo prawdy, ale w tym sensie będziemy obracać się w jednym i tym samym uniwersum. Jakbyśmy – wracając do symboliki wrześniowej – poruszali się na tym samym poziomie edukacji. A naszym zdaniem lamele, symbolizują tutaj przejście z jednego poziomu do drugiego. Ze szkoły średniej na studia. I w tym sensie zyskujemy nowe otoczenie, nowe bodźce, nowe wrażenia. A dzięki temu aranżacja wnętrza w oparciu o panele wyzwala dodatkowe możliwości kreowania miejsce w najbliższym otoczeniu.

Zapraszamy do kontaktu

Firma Gepto zajmuje się produkcją paneli ściennych, jak i sufitowych. Zachęcamy do kontaktu z nami w formie mailowej – biuro@gepto.pl lub telefonicznej – 577 675 131. Odpowiemy na wszystkie pytanie i pomożemy w podjęciu najlepszej decyzji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt