biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Nowoczesne panele drewniane, czyli renesans

Blog

GEPTO
29 lipca, 2022

Share

Nowoczesne panele drewniane, czyli renesans

Nowoczesne panele drewniane powinny kojarzyć się z renesansem. Tak chyba należałoby to nazwać. Dzięki nim odrodziła się idea montowania drewna na ścianach, a nawet sufitach, którą kiedyś forsowały rozwiązania, związane z boazerią. Owszem, dzisiaj panele ścienne i sufitowe mają zupełnie inny wygląd, inaczej też organizują przestrzeń wokół nas. Można by powiedzieć, że w sumie trudno znaleźć podobieństwa. I nawet jeżeli jest w tym sporo racji, to współczesne panele, podobnie, jak niegdyś boazeria, wprowadzają do naszych mieszkań metamorfozę. I chociaż dzisiaj dzieje się to na innych warunkach, to warto pamiętać, że w odległych latach osiemdziesiątych, za wyborem boazerii stały podobne intuicje.

Nowoczesne panele drewniane w najbliższym otoczeniu

Nowoczesne panele drewniane wychodzą naprzeciw potrzebie zmiany w najbliższym otoczeniu. Owszem, moglibyśmy powiedzieć, że modyfikacje, to coś, co nas współcześnie definiuje. Widać to w każdej możliwej dziedzinie życia. Jeżeli kiedyś wyznaczony trend obejmował co najmniej jeden sezon, to dzisiaj zmiany takie mogą mieć miejsce codziennie. Nie sposób ich zahamować, ani wyznaczyć im jakiejkolwiek racjonalnej ścieżki, by trzymały się ustalonych reguł. Jednak, kiedy myślimy o swoich mieszkaniach, to pomimo czasów, w jakich żyjemy, jednego możemy być pewni. To my decydujemy o tym, jaki przybiorą charakter. A czynniki zewnętrzne, które na świecie mogą wydawać się nieobliczalne, w naszej przestrzeni, zostają za drzwiami.

Nowoczesne panele drewniane ścienne i sufitowe

Nowoczesne panele drewniane zatem to wybór, który zostanie z nami na jakiś czas. Należy też zdecydowanie powiedzieć, że drewno w żaden sposób się nie starzeje. To znaczy, że zmieniają się epoki, ludzie, cywilizacja pędzi do przodu, ale drewno pozostaje niezmienne. W interesującym nas temacie, realizacje ścienne, jak i sufitowe, mogą przybrać wieloraki charakter. Na pewno dekoracyjny, o czym pisaliśmy wielokrotnie. Możliwość wykorzystania lameli do montażu przepierzenia, daje z kolei obraz, jak bardzo praktyczne jest to rozwiązanie. I jak jednocześnie stwarza nowe przestrzenie, wydziela potrzebne miejsca na odpoczynek lub chociażby chwilę wytchnienia. Trudno, tak swoją drogą, uznać, że boazeria mogłaby pełnić taką rolę. Stąd renesans paneli, to jednocześnie krok naprzód. Oferują więcej możliwości i pozwalają uruchomić wyobraźnię.

Zapraszamy do kontaktu

Firma Gepto zajmuje się produkcją paneli ściennych, jak i sufitowych. Zachęcamy do kontaktu z nami w formie mailowej – biuro@gepto.pl lub telefonicznej – 577 675 131. Odpowiemy na wszystkie pytanie i pomożemy w podjęciu najlepszej decyzji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt