biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Lamele w nowoczesnym stylu, czyli ucieczka przed sztampą

Blog

GEPTO
30 września, 2022

Share

Lamele w nowoczesnym stylu, czyli ucieczka przed sztampą

Lamele w nowoczesnym stylu są ucieczką przed sztampą. Co do tego nie ma wątpliwości. Nie tylko dlatego, że oferują zupełnie inne rozwiązania niż te, do których się przyzwyczailiśmy. To nie znaczy, że raz na zawsze zrezygnujemy z tapet lub farb. Są to metody, które zapewne zawsze będą nam towarzyszyć przy planowaniu większego lub mniejszego remontu. Drewniane listwy dekoracyjne przypominają alternatywne piosenki lub książki z ambitnych wydawnictw. Oferują coś, co nie jest jeszcze powszechne, ale za to bardzo pomysłowe, zupełnie inne w odbiorze, a przy tym ciekawe i oryginalne. Nie ma tutaj przerostu formy nad treścią. Jest za to konwencja, która sprawdzi się w salonie, kuchni, w biurze, czy wtedy, kiedy zdecydujemy się je wykorzystać w formie przepierzenia.

Lamele w nowoczesnym stylu, czyli łatwy montaż

Jednym słowem lamele w nowoczesnym stylu zamontujemy wszędzie tam, gdzie uznamy to za stosowne. Może to być ściana lub sufit, a także ścianka, która w pomysłowy sposób oddziela na przykład kuchnię od jadalni, tworząc ciekawą, ażurową kompozycję. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Ma to znaczenie, ponieważ nawet wtedy, kiedy zdecydujemy się na mniejszy remont, lekkie i szybkie odświeżenie mieszkania, będą one rozwiązaniem idealnym. Po pierwsze dlatego, że drewniana konstrukcja jest łatwa i prosta w montażu. Prace przy niej są zdecydowanie mniej czasochłonne. Nie będzie nam towarzyszył hałas, ani nic, co najczęściej kojarzy nam się z tego typu pracami. Przede wszystkim jednak ich walory dekoracyjne i wizualne sprawdzą się nawet tam, gdzie wszystko zostało już zaplanowane.

Lamele w nowoczesnym stylu, czyli uniwersalnym materiał

Dlatego też najczęściej zwraca się uwagę na to, że lamele w nowoczesnym stylu to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych. Bierze się to stąd, że drewno posiada właśnie takie, a nie inne właściwości. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni odcień, by ich konstrukcja tworzyła zgraną aranżację z pozostałymi materiałami. Jeżeli trzeba, będą tworzyć ciekawy kontrast, a w razie czego wkomponują się tak, by tworzyć harmonijną całość. Pamiętajmy też, że ich wykorzystanie nie jest tak zobowiązujące, jak tradycyjne tego typu rozwiązania. Lamele drewniane mogą pokryć całą ścianę lub stanowić tło dla jakiegokolwiek elementu pomieszczenia. Podobnie rzecz wygląda z sufitem. Można zaryzykować twierdzenie, że jedną z cech ich nowoczesności jest umiejętność wpasowania się w różne style wnętrzarskie.

Skontaktuj się z nami

Na co dzień zajmujemy się produkcją paneli ściennych, jak i sufitowych. Zachęcamy do kontaktu z nami w formie mailowej – biuro@gepto.pl lub telefonicznej – 577 675 131. Odpowiemy na wszystkie pytanie i pomożemy w podjęciu najlepszej decyzji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt