biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Drewno na ścianie – nowoczesność i tradycja

Blog

GEPTO
31 października, 2021

Udostępnij

Drewno na ścianie – nowoczesność i tradycja

Pisząc – drewno na ścianie, mamy rzecz jasna na myśli popularne lamele lub – inna nazwa – panele dekoracyjne. Uważa się je za przejaw nowoczesności. Architekci wnętrz są takiego zdania. Zaraz spróbujemy wytłumaczyć dlaczego tak jest. Przedtem warto jednak zwrócić uwagę na pewien paradoks. Otóż zestawienie drewna z nowoczesnością może wydawać się zbyt śmiałe. W końcu ten pierwszy element, czyli drewno, raczej kojarzy się z tradycją. Nie jest wymysłem XXI wieku. Kolejne pokolenia są świadkami tego fenomenu.  Czy zatem opinia o nowoczesności nie jest aby na wyrost?

Drewno na ścianie – duży wybór realizacji

Wydaje się, że chyba każdy kto decyduje się na drewno na ścianie, zapewne widział lub podejrzał, jak ciekawie jest wykorzystywane. Otóż ten aspekt stanowi właśnie o tym, o czym wspomnieliśmy wyżej. Nowoczesność tych rozwiązań polega przede wszystkim na tym, że mamy duży wybór realizacji paneli dekoracyjnych. Nie jesteśmy zobligowani do tego, by je zamontować na całej powierzchni ściany. To nie jest stara boazeria, która poniekąd wymuszała takie rozwiązania. Może drewniane lamele ułożyć pionowo lub poziomo, a nawet ukośnie. Nowoczesność tego rozwiązania pozwala właśnie na różnorodność. A nawet – można śmiało powiedzieć – premiuje rozmaitość, a nie jednorodność.

Drewno na ścianie – ekologiczna przesłanka

Drewno na ścianie w postaci paneli dekoracyjnych może być montowane w każdym pomieszczeniu. Jego realizacje zobaczymy w salonach, gabinetach, przedpokojach, ale również w łazienkach, czy nawet kuchniach. W tych dwóch ostatnich wnętrzach lamele te muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Owszem współczesność przynosi wiele innych rozwiązań. Nie tylko drewno dominuje w pomieszczeniach. A jednak pomimo swojej tradycyjnej natury, chętnie jest wybierane, pomimo dużej konkurencji na rynku. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z ważniejszych jest ten, który odpowiada za argument ekologiczny. Jest to istotna przesłanka, aby zdecydować się właśnie na drewno.

Moda na drewno z odzysku

Dostrzec można zresztą, że to tworzywo nie tylko wraca do łask, ale jest na różne sposoby wykorzystywane przy planowaniu wnętrz. Na przykład bardzo modne, a jednocześnie ekologiczne, są rozwiązania, polegające na montowaniu drewna z odzysku. I wcale nie chodzi tutaj o zewnętrzny wygląd, który w przypadku paneli jest co do szczegółu zaawansowany. Przeciwnie – wykorzystuje się drewniane listwy, płyty z rozbiórek starych domów i montuje się je na ścianach. Mając jeszcze przy tym zmysł aranżacyjny, można zaprojektować sobie dom, który będzie nie tylko oryginalny, ale jednocześnie ekologiczny i pełen smaku.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt