biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Wybór paneli ściennych do każdego pomieszczenia

Blog

GEPTO
30 września, 2021

Share

Wybór paneli ściennych do każdego pomieszczenia

Wybór paneli ściennych jest dla każdej osoby, która się na to decyduje, ważną sprawą. Szczególnie, że jest to decyzja o zmianie wystroju jednego lub więcej wnętrz mieszkaniowych. Najczęściej spotykamy się z informacją, że panele współczesne mają charakter dekoracyjny. Że świetnie zastąpiły tradycyjną boazerię, znaną i popularną kilkudziesięciu lat temu.  Znamy również argumenty, dla których ten wybór jest ceniony ze względu na jego walory estetyczne, innowacyjne oraz funkcjonalne. Kiedy jesteśmy już przekonani, ostatnią kwestią pozostaje wybór odpowiednich paneli.

Wybór paneli ściennych ma ogromne znaczenie

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że panele ścienne wykorzystywane są niemal w każdym pomieszczeniu. Świetnie się sprawdzą w sypialni, salonie, kuchni, a nawet w łazience. Szczególnie to ostatnie pomieszczenie może wydać się wątpliwe. A jednak jest to możliwe. Odpowiedni wybór tworzywa, ewentualna impregnacja i można cieszyć się tym rozwiązaniem nawet w łazience. Niemniej musimy mieć na uwadze, że wybór paneli ściennych ma tutaj ogromne znaczenie. Przede wszystkim dlatego, żeby w odpowiedni sposób nie tylko wybrać, ale i dopasować do odpowiedniego pomieszczenia.

Wybór paneli ściennych warto zacząć od drewna

Niewątpliwie wybór paneli ściennych warto zacząć od drewnianych. Przede wszystkim dlatego, że są one z racji swojej natury niezwykle eleganckie. Jak każdy mebel, który powstaje na bazie drewna, panele wnoszą każdemu wnętrzu klasyczny wystrój. Jednocześnie wprowadzają atmosferę ciepła i przytulności. Zwraca się uwagę na to, że panele z drewna sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza nie przekracza 70%. Można by na podstawie tej wiedzy, wyciągnąć wniosek, że w tym wypadku odpada łazienka. Nic podobnego. Podobnie, jak w przypadku blatów drewnianych, należy zadbać o odpowiedni gatunek. Znajdziemy takie w propozycjach drzew krajowych, jak i egzotycznych. Jeżeli zdecydujemy się na łazienkę, to koniecznie musimy pomyśleć o właściwej impregnacji.

Jakie są jeszcze możliwości

Panele drewniane, to nie jedyny wybór. Wbrew pozorom jest ich nieco więcej. Na przykład mogą to być panele z płyty MDF, z tworzyw sztucznych PCV, czy w formie 3D. Te ostatnie mogą być z litego drewna, jak i wymienionych wcześniej tworzyw. Jest to szczególnie ciekawe, ponieważ budują trójwymiarową optykę, która wprowadza dodatkową wartość. O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze paneli? Przede wszystkim o tym, by dopasować je do stylu pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. Dlatego też najczęściej zwraca się uwagę, by wraz z remontem wnętrza, dostosować do tego wybór właściwych paneli.

Zapraszamy do kontaktu

Gepto ma doświadczenie w tym zakresie i zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu. Chętnie doradzimy i pomożemy w ramach naszej oferty.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt