biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Lamele fornirowane w kolorze dębu, buku i jesionu

Blog

GEPTO
27 maja, 2022

Share

Lamele fornirowane w kolorze dębu, buku i jesionu

Lamele fornirowane są częścią paneli ściennych lub sufitowych. Nie są jedyną propozycją Gepto. W naszej ofercie znajdziecie Państwo większy wybór. Jednak w tym wpisie zajmiemy się właśnie nimi. Gdyby szukać synonimu dla zwrotu ,,lamele”, opisu, który by nam wytłumaczył ich znaczenie, nie będziemy mieli z tym kłopotu. To inaczej cienkie listewki o różnej długości i szerokości. Fornir więc w tej nazwie będzie określał, z jakim rodzajem lamelek mamy do czynienia. Dla osób, które na co dzień mają do czynienia z drewnem, nie stanowi to żadnej tajemnicy. Dla tych, którzy po raz pierwszy szukają nowych rozwiązań w wystroju wnętrz, nie wszystko musi być od razu takie proste. Spróbujemy to wytłumaczyć.

Lamele fornirowane, czyli czym jest fornir

Innymi słowy panel ścienny lub sufitowy jest pojemniejszą nazwą. Lamele fornirowane stanowią jego część. A o tym, z czym mamy konkretnie do czynienia powie nam dookreślenie lamelki, czyli w tym wypadku fornir. Warto więc wiedzieć, że powstaje on z cienkich płatów drewna, które mają różną grubość. Niektóre źródła podają, że osiągają one od 0,1 mm do 5 mm, inne wskazują maksymalną grubość – 8 mm. Płaty te się łączy i w ten sposób powstaje lamelka fornirowana. Najczęściej wykorzystuje się w fornirze takie gatunki drzewa, jak dąb, brzoza, buk, jesion i klon. W ofercie Gepto znajdziecie Państwo lamelki fornirowane w kolorach dębu, buku i jesiona białego.

Lamele fornirowane, czyli odpowiednia impregnacja

Lamele fornirowane zachowują się więc tak samo, jak drewno. Fornir więc można malować, czy też impregnować odpowiednimi komponentami. Firma Gepto wykańcza lamelki matowym lakierem wodnym. Ma to pierwszorzędne znaczenie. Po pierwsze osiągamy dzięki temu wysoką odporność na ogień według polskich norm. Po drugie lamelki w ten sposób zabezpieczone z powodzeniem są wykorzystywane w budynkach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ma to duże znaczenie, ponieważ spełniają one specjalistyczne wymagania przeciwpożarowe. Warto też dodać, że klasyfikacja lakieru, to B-s2, d0.

Ekologiczne rozwiązania

Co więc wyróżnia lamelki fornirowane? Przede wszystkim fakt, że są wykonane z naturalnego drewna. Gepto stawia na ekologiczne rozwiązania. Wspominaliśmy o tym wielokrotnie, ale warto w tym miejscu powtórzyć, że nie ma innego składnika, który, jak drewno, miałby ujemny bilans CO2. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by pozyskane przez nas drewno pochodziło z miejsc, gdzie jest prowadzona zrównoważona gospodarka leśna. To daje na pewność, że ekologia w tym wydaniu nie jest tylko pustym sloganem.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Nasi specjaliści doradzą i zaproponują najlepsze rozwiązania. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 577 675 131 lub 575 675 131 oraz mailowo: biuro@gepto.pl

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt