biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Nowoczesne boazerie i panele dekoracyjne

Blog

GEPTO
31 maja, 2021

Share

Nowoczesne boazerie i panele dekoracyjne

W latach 80-tych i 90-tych XX wieku jednym z trendów w polskich mieszkaniach była boazeria. Nie każdy może ją pamięta, ale stanowiła w tamtym czasie dowód wysokiego standardu. Kiedy się pojawiła można było mówić nawet o pewnym statusie społecznym. Był to niewątpliwie efekt podpatrzenia zachodnich standardów. Aczkolwiek w lokalnym kontekście, wykonanie, jak i wygląd wyraźnie odbiegał od oryginału. Obecnie rzecz wygląda zupełnie inaczej. Na rynku dostępne są nowoczesne boazerie, jak i proponowane przez nas panele ścienne i sufitowe. Akustyczne, estetyczne i dekorujące wnętrza.

Trudno powiedzieć z dzisiejszej perspektywy, co tak ujęło pod koniec ubiegłego stulecia rodaków. Zapewne poczucie, że wygląd mieszkań wychodzi poza lokalny stereotyp. Trzeba jednak wiedzieć, że wtedy ówczesna boazeria składała się z cienkich deseczek. Pod nimi znajdował się drewniany stelaż i właśnie do niego te deseczki były przybijane. Z dzisiejszego punktu widzenia to rozwiązania, pozbawiało wnętrz sporo przestrzeni. Nowoczesna boazeria, jak i panele ścienne lub sufitowe pomyślane są w ten sposób, aby tego miejsca było jak najwięcej. Zatem już w tym zakresie widać sporą różnicę.

Nowoczesne boazerie i panele dekoracyjne

Był jeszcze jeden problem w tamtym czasie, który może nie zawsze okazywał się zmorą, ale co najmniej prowokował niezbyt komfortowe sytuacje. Przede wszystkim dlatego, że między stelażem, a deseczkami pojawiała się przestrzeń, w której gromadził się kurz, roztocza, a czasami nawet gryzonie. Owszem, poza tymi ostatnimi, nieproszonymi gośćmi, pozornie mogło to nikomu nie przeszkadzać. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że gromadzące się tam zanieczyszczenia na pewno nie miały dobrego wpływu na mieszkańców. Zupełnie inaczej jest z nowoczesną boazerią, czy proponowanymi przez nas panelami dekoracyjnymi.

Moda na drewniane panele

Dzisiaj nie do pomyślenia jest, aby za sprawą ich montażu, miał się gromadzić gdzieś kurz, czy przywołane wcześniej gryzonie. Wszystko jest tak zaplanowane, aby jak najlepiej działać na użytkowników. Tym bardziej, że moda na drewniane panele, czy to na ścianie, czy na suficie przyciąga coraz więcej chętnych. Z drugiej strony, jeżeli spojrzymy na zdjęcia lub stare filmy, gdzie ówczesna boazeria jest eksponowana, to zwrócimy uwagę na jej kolorystykę. Najczęściej mieliśmy do czynienia z żółtymi i brązowymi barwami.

Nowoczesne boazerie – gdzie jesteśmy dzisiaj

Współcześnie te rozwiązania kolorystyczne zupełnie nie wchodzą w grę. To nie ma być pstre, panele nie mogą powodować, że pomieszczenie staje się ciemne i przez to dość ponure. Jeżeli dodamy do tego ówczesny pomysł lakierowania cienkich deseczek, to będziemy mieli obraz tego, jak bardzo trendy się zmieniły i w jakim miejscu jesteśmy dzisiaj.

Zapraszamy do kontaktu

Dlatego też zapraszamy do naszego oddziału, jak i do kontaktu z nami. Mamy świetnych fachowców, którzy profesjonalnie doradzą i pomogą wybrać odpowiednie panele, jak i ich kolorystykę.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt