biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele ażurowe w praktycznych rozwiązaniach

Blog

GEPTO
30 czerwca, 2021

Share

Panele ażurowe w praktycznych rozwiązaniach

Na rynku, zajmującym się tą tematyką, spotkamy się z różnym nazewnictwem. Będą to panele ścienne i podłogowe lub interesujące nas panele ażurowe – używane zamiennie. Czasami spotkamy się z nazwą – lamelki lub żyletki. Za każdym razem będziemy mieli do czynienia z wyrobem dekoracyjnym. Są wykonane z drewna, ale nie tylko. Także z płyty, sklejki i innych komponentów. Za każdym razem będzie mowa o jednostronnych lub dwustronnych. Nadających się na gustowne parawany, czy przepierzenia, czy jako element maskujący. A i tak jest to tylko część ich możliwości.

Panele ażurowe można na wiele sposobów zaaranżować. Posiadają filigranową budowę. Są idealne tym samym do przepierzeń. Wydzielają w mieszkaniu, czy w samym pomieszczeniu, interesujące nas osobne miejsca. Nie są toporne, ani wizualnie ciężkie, dlatego na małym metrażu nie wywołują wrażenia zagarniania przestrzeni. Konstrukcja ażurowa z kolei sprawia, że również światło tak dzienne, jak i sztuczne, nie jest niczym ograniczone. Oczywiście z drugiej strony może z nich powstać bardziej stabilna ścianka, która będzie spełniać nieco inną rolę.

Panele ażurowe w roli maskującej

Jeżeli weźmiemy pod uwagę rolę maskującą, to na pewno panele ażurowe sprawdzą się w miejscach, które chcielibyśmy zakryć przed światem. Może to być kaloryfer lub grzejnik, który niekoniecznie prezentuje się estetycznie. To rozwiązanie w żaden sposób nie ma wpływu na cyrkulację powietrza, ponieważ ażurowa konstrukcja umożliwia właściwy jego przepływ. W tym zakresie zastosowań znajdziemy o wiele więcej w zależności od naszych potrzeb. Ostatecznie nawet systemy wentylacyjne mogą ulec zmianie przy wykorzystaniu ażurów.

Rola dekoracyjna na ścianach i sufitach

Oczywiście sprawdzą się w roli dekoracyjnej na ścianach i sufitach. Rozwiązania tutaj są dwojakie – jeżeli powierzchnie są bez zarzutu, mogą być widoczne pod panelami. Jeżeli jednak mamy zastrzeżenia co do jakości konkretnej płaszczyzny i tutaj znajdzie się rozwiązanie, które je w pełni zakryje. Podobnie jest w sypialniach, gdzie świetnie się sprawdzą, jako niepowtarzalny zagłówek łóżka. Znajdą też zastosowanie przy wypełnieniu drzwi lub mebli, tworząc ciekawą, trójwymiarową przestrzeń.  Ekrany kuchenne, montowane z ażurów między wiszącymi meblami, a blatem, to również jedno z popularnych rozwiązań.

Posiadają wiele zalet

Niewątpliwie posiadają wiele zalet i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. A nawet tak projektowane, aby w pełni wykorzystywały swoją ażurową budowę w konfrontacji ze światłem. Szczególnie dziennym, co daje bardzo ciekawe efekty.

Dlatego też zapraszamy Państwa do kontaktu z nami. Nasze doświadczenie gwarantuje, że doradzimy i pomożemy jak najlepiej wykorzystać przestrzeń Państwa mieszkania, czy konkretnego pomieszczenia.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt