biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Nowoczesny panel ścienny – drewniany i wyrazisty

Blog

GEPTO
31 stycznia, 2022

Share

Nowoczesny panel ścienny – drewniany i wyrazisty

Nowoczesny panel ścienny to dzisiaj coś więcej niż tylko ciepłe i naturalne wykończenie ściany. Drewniane panele mogą posłużyć, jako ciekawy, dekoracyjny element wystroju wnętrza. Ale także – o czym nie zawsze się pamięta – występują jako ciekawy produkt do stworzenia stylowej, ażurowej ścianki. Jedno i drugie rozwiązanie wskazuje nie tylko na uniwersalność paneli, ale także na ich funkcjonalność. Pomimo tego, że obecnie wykonuje się panele z różnych materiałów, to trzeba wyraźnie powiedzieć, że nic nie zastąpi drewna w tej formie. A jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do naturalnych rozwiązań w najbliższym otoczeniu, to zapewne trudno nas będzie przekonać do innego wyboru.

Nowoczesny panel ścienny – drewniane i wyraziste

Co ciekawe nowoczesny panel ścienny z drewna może się wydawać na pierwszy rzut oka zbitką słów, która się wyklucza. Bo co może mieć wspólnego nowoczesność z tradycyjnym materiałem. Odpowiedź na ten paradoks wydaje się dość prosta. Na tym polega urok drewna. Panele, które decydujemy się zamontować na ścianie, mają to wszystko, co jest charakterystyczne dla współczesności. Jest to pewnego rodzaju minimalizm, który na ścianie osiąga dekoracyjny charakter. Z drugiej strony – jeżeli widzieliśmy na żywo zamontowane panele ścienne – to rzuca się w oczy ich wyrazistość. Nie sposób ich nie zauważyć, nie robią wrażenia obojętnych. Przeciwnie są niezwykle wymowne, plastyczne, a jednocześnie delikatne i lekkie. To w tych cechach zasadza się współczesność tego typu rozwiązań. I jest w tym coś niebywale błyskotliwego – osiągnąć taki efekt za sprawą tradycyjnego, znanego od wieków materiału.

Nowoczesny panel ścienny w formie ażurowej ścianki

Jednocześnie nowoczesny panel ścienny, służący jako ażurowa ścianka, może niejednego zaskoczyć. Jeżeli w tym pierwszym przypadku mogliśmy rozważyć dekoracyjny charakter paneli, to w przypadku ścianki jest zupełnie inaczej. To już nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. I to nie byle jaka. Możliwość oddzielenia kuchni od jadalni, czy pomieszczenia do pracy w salonie za sprawą ażurowej ścianki pozwala tworzyć nowe przestrzenie. A to już nie tylko rzecz gustu, a przede wszystkim wygody i umiejętności praktycznych rozwiązań. Jeżeli do tego dodamy fakt, że tak wykorzystywane lamele często służą, jako miejsce, wokół których oplatają się rośliny, to mamy wyjątkowe połączenie – estetyczne, funkcjonalne i jeszcze służące przy tym roślinom.

To coś więcej niż modna dekoracja

Wynika z tego, że nowoczesne panele ścienne to coś więcej niż tylko modny element dekoracji wnętrz. Jak wiadomo są one również montowane na sufitach. Ponadto można je dowolnie kształtować na płaskiej powierzchni. Mogą biec pionowo, poziomo lub na ukos. Nie ma tutaj żadnych wytycznych. Nie ma też przeciwwskazań.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt