biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Okładziny ścienne nie tylko dla odważnych

Blog

GEPTO
31 sierpnia, 2021

Udostępnij

Okładziny ścienne nie tylko dla odważnych

Okładziny ścienne są przykładem na to, że tym, co nas często ogranicza jest nasza wyobraźnia. Czasem dostęp do odpowiednich materiałów, bodźców, które pozwoliłyby nam spojrzeć na wystrój naszych wnętrz w nieco inny, mniej modelowy sposób. Wspomniane okładziny dobrze ilustrują, jak zmieniają się gusta w tym zakresie. Takim dowodem jest drewno, którego wykorzystanie wciąż może zaskakiwać. A przecież nie powinno, bo jest jednym z najstarszych materiałów, wykorzystywanych do wykończenia ścian naszych mieszkań. Jednocześnie pomysłowość ich realizacji powoduje, że pomimo tego, że to rozwiązania wiekowe, nasze wnętrza wydają się nowoczesne i stylowe zarazem.

Okładziny ścienne a wybór materiału

Oczywiście okładziny ścienne mogą być wykonane z różnego materiału. Naszym celem jest pokazać, że wybór drewna przy tym rozwiązaniu daje ciekawe możliwości. Dużo zależy od charakteru wnętrza. Z tej prostej przyczyny, że okładzina może przybrać model dekoracyjny lub być pomysłem równie oryginalnym na zagospodarowanie gołych ścian. Kilka dekad temu taką rolę pełniła boazeria. Prawdę mówiąc dzisiaj, kiedy myślimy o okładzinach ściennych, to mamy na myśli nowoczesną wersją tamtych rozwiązań. Z tą różnicą, że jest to wybór zdecydowanie ciekawszy, lepiej pomyślany i przede wszystkim oddający charakter współczesności.

Okładziny ścienne dobrze zaprojektowane

Ciekawy wydaje się paradoks, że obecne trendy wykorzystują materiały, które od zarania dziejów były blisko ludzi. Okładziny ścienne są tego przykładem. Nawet gdyby wziąć pod uwagę fakt, że dzisiaj pojawiają się takie propozycje, aby wykorzystywać na ten cel stare drewno z domów, przeznaczonych do rozbiórki. Zwraca się uwagę, że nawet zniszczone, stare drewno świetnie się nada, ponieważ ma w sobie niepowtarzalny urok. Odpowiednio dobrany i zamontowany, na pewno spełni swoją rolę. Rzecz jasna nie w każdym pomieszczeniu. Mówimy jednak o takich, które od początku do końca są pomyślane i zaprojektowane w pewien unikatowy sposób. Impregnacja takiego drewna przynosi naprawdę wyjątkowe efekty.

Rozwiązania, które spełniają marzenia

Nie każdy jednak zaraz będzie miał okazję skorzystać z rozbiórki i drewna, które tam znajdzie. W naszej ofercie mamy rozwiązania, które zdecydowanie spełnią Państwa oczekiwania w zakresie okładziny ściennej. Dzisiejsze technologie odpowiadają na wiele naszych potrzeb. Okładziny ścienne z drewnianego materiału to przede wszystkim propozycja dla osób, które cenią sobie naturalność. Świetnie współgrają z drewnianą podłogą. Jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza ich model montażu na ścianie. Mogą być ułożone pionowo, poziomo, czy ukośnie. Zająć całą powierzchnię lub jej fragment.

Zapraszamy do kontaktu

Specjalizujemy się w tych rozwiązaniach i chętnie doradzimy, jak i odpowiemy na Państwa pytania. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt