biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Sufity podwieszane w systemie modułowym

Blog

GEPTO
30 lipca, 2021

Share

Sufity podwieszane w systemie modułowym

Sufity podwieszane w systemie modułowym to jedno z ciekawszych i oryginalnych rozwiązań. Są niezwykle ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrz – praktyczne i łatwe w montażu. Jednocześnie nieustannie rozwijająca się technologia pozwala na coraz to lepsze rozwiązania, bardziej zaawansowane, co skutkuje między innymi krótszym czasem ich instalacji. Ponadto zwraca się uwagę na ich estetykę i właściwości akustyczne. Użytkownicy najczęściej decydują, aby montaż ich miał miejsce w dużych pomieszczeniach.

Najkrócej rzecz ujmując – sufity podwieszane to przede wszystkim płyty sufitowe i stelaż montowany do ścian i sufitu. Wszystko odbywa się tak, że jednocześnie w sposób nieinwazyjny można pomyśleć o klimatyzacji lub nagrzewnicy. W żaden sposób te elementy nie będą się ze sobą kłóciły. Niewątpliwie dużą ich zaletą jest fakt, że sufity są wytrzymałe, umożliwiając szybki ich demontaż – fragmentu lub całości. Możemy zatem zamontować sufit, mając na uwadze różne rozwiązania. W dużej mierze są one zależne od finansów i własnych upodobań.

Sufity podwieszane ze względu na rodzaj płyt

Zwróciliśmy uwagę, że sufity podwieszane składają się z płyt. Będą to: płyty mineralne, gipsowo-kartonowe, metalowe i drewniane. Co ważne, decydując się na któryś z nich, możemy być pewni, że będą one miały różną fakturę, jak i kolorystykę. Zatem wybór materiału nie ograniczy nas przy wyborze innych ich właściwości. Zatem będą one – w zależności od naszych preferencji – gładkie lub w jakiejś formie wytłoczone, perforowane. Płyty mogą być laminowane, fornirowane, a nawet wykonane z włókna szklanego.

Sufity podwieszane – rola stelaża

Ważną rolę w całej konstrukcji odgrywa stelaż. Tutaj podobnie, jak w przypadku płyt, mamy do czynienia z różnymi rodzajami. Jest on najczęściej lekki, ale stabilny ze względu na potrzebę właściwego montażu kolejnych elementów. Spotkamy się zatem z takimi rozwiązaniami, jak konstrukcja aluminiowa, drewniana lub z wykonana z tworzywa sztucznego. Jednocześnie pokryty on bywa izolacją cieplną, akustyczną lub weną mineralną.

Wybór konstrukcji

Przy wyborze sufitu podwieszanego będziemy mieli również do wyboru, czy konstrukcja ma być widoczna, ukryta, czy tylko częściowo odkryta. Każde z tych rozwiązań jest dobre, ale wszystko zależy od charakteru pomieszczenia. Jeżeli nie wymaga ono estetycznego wyglądu, pierwsze rozwiązanie będzie w sam raz. Jeżeli jest odwrotnie, pomieszczenie jest duże i jednocześnie reprezentacyjne, to najlepiej będzie wykorzystać ostatni model, czyli ukryty. Z kolei częściowo zakryty stelaż nadawał się będzie do wnętrz, gdzie aspekt estetyczny jest ważny, ale nie najważniejszy.

Zapraszamy do kontaktu

Firma Gepto zaprasza do kontaktu. W naszej ofercie znajdą Państwo również panele sufitowe i ścienne, jako idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt