biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Osłona przed słońcem – letni pomysł na panele Gepto

Blog

GEPTO
7 kwietnia, 2019

Share

Osłona przed słońcem – letni pomysł na panele Gepto

Gepto to panele drewniane o budowie żaluzjowej. Choć przeznaczone są w głównej mierze do wystroju wnętrz można z nich stworzyć również wiele innych ciekawych konstrukcji. Pisaliśmy już na naszym blogu o dekoracyjnych aspektach Gepto i pokazywaliśmy ich zastosowanie w praktyce na przykładzie warszawskiego salonu Volvo. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jedyne możliwe zastosowanie tych paneli. Dziś zupełnie nowy pomysł na Gepto.

W ofercie Gepto znajduje się kilka różnych modeli paneli. Są wśród nich takie, które mają lite podłoże oraz takie, które charakteryzują się budową ażurową. Delikatne deseczki montowane w pionie mogą nie tylko zdobić wnętrze pomieszczenia ale mogą być również zastosowane na zewnątrz budynku. Panele Gepto zamontowane bezpośrednio na elewacji u mogą stanowić bardzo ciekawą podpórkę dla pnączy. Oplatające je bluszcze, dzikie wino czy inne rośliny ozdobne stworzą wspaniałą zieloną ścianę, która będzie pięknie prezentowała się przez całe lato.

Panele Gepto można również wykorzystać jako ścianki oraz dach altany. Delikatna, ażurowa konstrukcja ochroni przed nadmiernym słońcem i pozwoli stworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku.

Gepto to także ciekawy materiał do stworzenia ścianek i zadaszenia tarasu. Pozwalają zacienić miejsce odpoczynku, a równocześnie stają się podporą dla pnączy oraz różnych roślin ogrodowych.
Zanim jednak zdecydujesz się na wykorzystanie paneli w swoim ogrodzie pamiętaj, że wykonane są one z drewna i konieczne jest zabezpieczanie ich odpowiednim impregnatem.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

5 thoughts on “Osłona przed słońcem – letni pomysł na panele Gepto”

 1. Sycylia

  Author

  29 stycznia, 2020

  Pomysł ze zdjęcia na wykorzystanie paneli jest przedni. Pod koniec stycznia całe ciało wyrywa się do lata. Coraz częściej można zobaczyć panele drewniane używane jako boczne ścianki tarasów więc moda rozprzestrzenia się.

  Odpowiedz

 2. rodzic

  Author

  4 lutego, 2020

  Fajny pomysł, fajna realizacja tylko skąd ja staw na ogródku wezmę ? Widzę, że forma paneli drewnianych sprawdza się wszędzie. Nawet rano oglądałem tarasy przydomowe z zadaszeniem żyletkowym.

  Odpowiedz

 3. Aleksander

  Author

  19 lutego, 2020

  Szukałem właśnie czegoś, co pomoże mi w wypoczynku w mojej altance. Światło się za bardzo przebijało i było z tego powodu za gorąco. Po zamontowaniu takich listewek jest idealnie. Nie za ciemno, nie zbyt jasno, a temperatura idealna. Mogę nawet rozpalić tam grilla, ponieważ nadal jest przewiew, który pozwala wydostać się dymowi. Poprawiło to jakoś wypoczynku mojej rodziny.

  Odpowiedz

 4. Edek

  Author

  16 września, 2020

  W tym roku zrobiłem podobną altankę jak na zdjęciu. Wyszła całkiem nieźle. A najlepsze, że było w niej odrobinę cienia w gorące dni i osłona przed deszcze w te mniej słoneczne

  Odpowiedz

 5. Edek Konopicki

  Author

  22 października, 2020

  Świetny pomysł na te panele – chyba go wykorzystam u siebie

  Odpowiedz

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt