biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Żyletki ścienne i sufitowe we wnętrzach

Blog / Panele ścienne / Panele sufitowe

GEPTO
11 lutego, 2019

Share

Żyletki ścienne i sufitowe we wnętrzach

Większości z nas drewno na ścianach i sufitach kojarzy się jednoznacznie z  boazerią, która dziś jest niemodna i  bardzo rzadko wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Warto jednak zauważyć, że pojawiła się nowoczesna alternatywa dla boazerii, którą stały się panele ścienne w bardzo różnej postaci. Jedną z ciekawszych są tak zwane żyletki. Dziś kilka słów o znanych projektach architektonicznych, gdzie wykorzystano  tę formę dekoracji.

SPAR Budapeszt

Mówiąc o drewnianych żyletkach sufitowych i ściennych trzeba opowiedzieć o sztandarowym projekcie, w którym zostały wykorzystane.  Jest nim sieć sklepów SPAR znajdujących się w Budapeszcie. Do wykończenia i dekoracji tych sklepów wykorzystano drewniane żyletki, z których stworzone zostały płaskie powierzchnie ale również wycięto z nich niezwykłe trójwymiarowe kolumny. Panele wykorzystano także do wykonania ciekawych i niepowtarzalnych stoisk handlowych. Dzięki nowoczesnemu i niespotykanemu wystrojowi wnętrza tej sieci handlowej sklepy należące do niej stały się nie tylko miejscem, gdzie robi się zakupy, ale również atrakcją turystyczną. Poszczególne sklepy są również obowiązkowym punktem odwiedzin dla każdego architekta oraz stylisty wnętrz.

Panlele sufitowe żyletki

 

Panlele ścienne żyletki

Warszawski salon Volvo – polski przykład żyletek w lokalu handlowym

Jak można spodziewać się, panele – żyletki stają się modne nie tylko w stolicach europejskich, ale również na naszym, krajowym podwórku. Jednym z przykładów jest Salon Volvo znajdujący się w Warszawie. Drewniane panele zostały zamontowane na suficie. Stały się doskonałym uzupełnieniem prostej i nowoczesnej aranżacji wnętrza salonu.

 

 

Tags: , ,

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

2 thoughts on “Żyletki ścienne i sufitowe we wnętrzach”

 1. Ewa

  Author

  31 stycznia, 2020

  Panele drewniane to wdzięczny materiał do aranżacji wnętrz i trzeba przyznać, że w tym wydaniu sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Jest rozmach i jest głowa przy projektowaniu by uwidocznić wszystkie cechy paneli drewnianych.

  Odpowiedz

 2. Klemens

  Author

  22 października, 2020

  Fajna nazwa i świetne zastosowanie. Brawo Żyletki 🙂

  Odpowiedz

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt