biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele drewniane – konserwacja

Blog

krzysztof@beeweb.pl
26 września, 2019

Share

Panele drewniane – konserwacja

Tak jak każdy element drewniany w domu także panel drewniane ( ścienne lub sufitowe ) wymagają konserwacji. Ich żywotność i walory estetyczne zależą od kilku prostych zabiegów konserwacyjnych.

Drewno jest wszechstronnym materiałem, który doskonale nadaje się do wyposażenia wnętrz. Mnogość gatunków, które różnią się od siebie twardością i kolorystyką, pozwala na oryginalne aranżacje. Takim, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są panele drewniane. Do tej pory kojarzone z realizacjami po całości ścian dziś stanowią atrakcyjny dodatek wykończeniowy min. sufitów.

Panele ścienne i sufitowe COMPLETO

To panele z lamelkami fornirowanymi lub laminowanymi przykręconymi od tyłu do płyty laminowanej (na zamówienie również fornirowanej). Dzięki pełnej budowie nie widać powierzchni, na której położono panele, zatem powierzchnia, do której montowane będą panele COMPLETO nie musi być wykończona.

 Czym czyścić

Wybierając płyn lub inny środek do czyszczenia panel zwróć uwagę aby preparat miał wysokie właściwości myjące i jednocześnie nabłyszczające. Skutecznie likwidował kurz, brud oraz tłuste plamy. Wybrany środek powinien również po użyciu zostawić ochronną powłokę matową lub lśniącą.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

7 thoughts on “Panele drewniane – konserwacja”

 1. Madame

  Author

  26 września, 2019

  Zawsze podobały mi się panele drewniane na ścianach choć zwykle widziałam „pełne” kompozycje. Pierwszy raz spotykam się z takimi konstrukcjami i muszę przyznać, ze na suficie prezentują się doskonale. Rzecz warta namysłu

  Odpowiedz

 2. Edek

  Author

  21 października, 2019

  Ogólna prawda i zasada jest taka, że o drewno trzeba dbać. Odpowiednio dobrane gatunki do odpowiednich zadań będą służyć nam przez lata. Przecież statki budowano z drewna i do dziś pływają one po morzach i oceanach.

  Odpowiedz

 3. Zdzisław Król puszczy

  Author

  12 listopada, 2019

  U nasz wszystko zabezpieczone i pochowane. Zgodnie z dziadkową opinią, że na jesień tnie się drzewka owocowe czekamy na opad ostatnich liści i tniemy. W tym roku jedyna nowość to fakt, że pokryliśmy podłogę drewnianą na tarasie folią malarską. Zobaczymy

  Odpowiedz

 4. Działkowiec

  Author

  31 stycznia, 2020

  U nas tnie się owocowe na wiosnę. Co region to widzę inny obyczaj. Co do zabezpieczanie drewna. Szczególnie jeśli ktoś ma duże blaty drewniane na dworze, to zasada w sumie jedna – trzymać pod dachem. Wszystko pod dachem.

  Odpowiedz

 5. Karolina

  Author

  18 lutego, 2020

  Panele drewniane – konserwacja
  Zainwestowaliśmy z mężem w tym roku w panele drewniane. Konserwacja okazała się bardzo trudna, ale na szczęście z pomocą przychodzicie wy. Myślałam, że drewno już zawsze będzie, po prostu super wyglądać, a okazuje się, że trzeba przy nim troszkę popracować. Myślę, że praca poświęcona na konserwacje, zwraca się z nawiązką, więc warto.

  Odpowiedz

 6. Oliwier z Lesznowoli

  Author

  10 listopada, 2020

  Miałem opory przed montażem paneli drewnianych przede wszystkim ze względu na problem jaki może stanowić ich czyszczenie. Jak się jednak okazuje to wcale nie taki wielki problem. Jeśli zastanawiasz się nad montażem paneli to szczerze polecam

  Odpowiedz

 7. Kamil z Krakowa

  Author

  28 grudnia, 2020

  Nadal nie jestem przekonany do tych paneli. Nie wiem czy rzeczywiście tak łatwo jest je utrzymać w czystości, jak opisano w tekście

  Odpowiedz

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt