biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele Gepto Completo – co warto wiedzieć?

Panele ścienne / Panele sufitowe

GEPTO
20 czerwca, 2020

Share

Panele Gepto Completo – co warto wiedzieć?

Gepto to marka paneli ściennych i sufitowych o budowie żaluzjowej. W sprzedaży dostępnych jest kilka modeli paneli. Dzisiejszy wpis poświęcimy Gepto Completo – panelom, które dzięki tylnej płycie zakrywają wszelkie uszkodzenia i nierówności ścian i sufitów.

Budowa Gepto Completo

Panele Gepto Completo składają się z dwóch elementów. Jednym z nich są lamelki – cienkie, długie deseczki, natomiast drugą płyta laminowana lub fornirowane, do której mocowane są lamelki.

Materiał

Panele Gepto wykonane są z płyty wiórowej, która następnie jest pokrywana laminatem lub fornirem. Podczas zamawiania paneli klient może wybrać dowolny, z dostępnych, laminat lub fornir. Jeśli żaden mu nie odpowiada istniej możliwość przygotowania paneli na indywidualne zamówienie. Warto podkreślić, że Panele Gepto to produkt całkowicie made in Poland  produkowany w podwarszawskim Józefowie.

Laminowane czy fornirowane – czym to się różni?

Dla osób nie mających na co dzień styczności z branżą stolarską bardzo ważna będzie informacja czym różnią się od siebie laminat oraz fornir. Laminat jest to okleina z tworzywa sztucznego wykorzystywana bardzo powszechnie w stolarstwie. Pokrywa się nią zazwyczaj płyty wiórowe. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych laminatów. Wśród najczęściej wykorzystywanych są laminaty imitujące naturalne drewno. Można jednak spotkać również laminaty o strukturze kamienia, w gładkich kolorach lub z nadrukami. W przypadku paneli wykorzystywane są wyłącznie laminaty imitujące drewno. Fornir to również rodzaj okleiny, ale wykonany z naturalnego drewna. Wykorzystywany jest on do oklejania płyt wiórowych. Nadaje im wygląd naturalnego drewna. Jest stosowany przede wszystkim w celu obniżenia ceny np. mebli. Fornirowana płyta wiórowa jest znacznie tańsza aniżeli naturalne drewno. Kolejnym powodem, dla którego korzysta się z forniru jest zmniejszenie wagi produktu. W przypadku paneli ściennych i sufitowych właśnie aspekt wagi jest jednym z najistotniejszych.

Montaż

Panele Gepto wymagają specjalistycznego montażu. Gepto Completo można zamontować na kilka sposobów. Jednym z najprostszych jest montaż przy pomocy specjalnych zacisków, które można zakupić wraz z panelami. Ze względu na fakt, iż montaż paneli jest skomplikowany producent zaleca skorzystanie z usług certyfikowanych monterów.

Do czego nadają się Gepto Completo?

Dzięki tylnej płycie, do której mocowane są lamelki, po zamontowaniu paneli na ścianie lub suficie nie widać co znajduje się za nimi. Z tego powodu panele Gepto Completo doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie ściany i sufity są bardzo zniszczone lub trwale uszkodzone. Panel drewniany doskonale również maskuje wszelkie nierówności konstrukcyjne.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

5 thoughts on “Panele Gepto Completo – co warto wiedzieć?”

 1. Heniek z Warszawy

  Author

  11 września, 2020

  Mam w domu takie panele. Na początku chciałem sam je montować, ale na szczęście zrezygnowałem. Specjaliści pomogli i dziś mam domu super dekoacje. [polecam

  Odpowiedz

  • Bartek Lesznowola

   Author

   22 października, 2020

   Ja bez namysłu skorzystałem z fachowej pomocy. Mam dwie lewe ręce, więc nawet nie zastanawiałam sie nad samodzielnym montarzem

   Odpowiedz

  • Krystek

   Author

   27 października, 2020

   Ja montowałem je rok temu i też jestem zadowolony. Fajna sprawa te panele Gepto

   Odpowiedz

   • Edward Lesznowola

    Author

    5 listopada, 2020

    Ja też mam je w domu i bardzo zadowolony jestem. Polecam je wszystkim znajomym.

    Odpowiedz

 2. Katarzyna

  Author

  28 grudnia, 2020

  Nowy rok za pasem a wśród postanowień nworocznych mam ogromny remont w moim malutkim mieszkanku. Jednym z punktów obowiązkowych jest montarz paneli. Bardzo mi się podobają i chętnie zobaczę je również u siebie w domu 🙂

  Odpowiedz

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt