biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele ścienne. Montaż niewidoczny i inne warianty

Blog

Panele ścienne. Montaż niewidoczny i inne warianty

Blog

Panele ścienne oraz sufitowe wraz z ich montażem to temat bardzo ciekawy.  W tym względzie znajdziemy różne sugestie. Najczęściej takie, że można je samemu zamontować albo skorzystać z profesjonalnych usług. Jeżeli to drugie rozwiązanie nie budzi żadnych wątpliwości i jest od samego początku klarowne, to pierwsza uwaga wymaga suplementu. Owszem, można panele samemu zamontować, jeżeli mamy w tym doświadczenie, a najlepiej, kiedy robiliśmy tego typu rzeczy. Jeżeli jednak będzie to nasze pierwsze podejście, to lepiej skorzystać  ze specjalistycznych umiejętności.

Nasze sugestie w tym względzie są precyzyjne. Montaż paneli ściennych powinien być wykonany przez specjalistów. Najlepiej tych, którzy posiadają certyfikację Gepto. Dlaczego? Dlatego, że wtedy wszyscy mogą być pewni, że montaż będzie dobrze wykonany. A gdyby jednak stało się coś nieprzewidzianego, to o wiele łatwiej jest ubiegać się o reklamację. Ponieważ będziemy mieli wtedy pewność, że jeżeli coś poszło nie tak, to na pewno proces montażu przebiegał zgodnie z zaleceniami producenta. Rozróżniamy dwa sposoby instalacji paneli – widoczny i niewidoczny. Każdy z nich wymaga osobnego omówienia.

Panele ścienne – niewidoczny montaż

Najkrócej mówiąc – znaczy to, że wszystkie elementy, niezbędne do montażu, będą poza naszym polem widzenia. W naszym wypadku mamy do czynienia z legarem, kołkami montażowymi do podkonstrukcji, klipsami montażowymi, wkrętami do legara i dodatkowymi wkrętami. Część z nich w sposób naturalny będą niewidoczne. Na przykład kołki, dzięki którym przymocujemy legar do sufitu. Profesjonalny montaż będzie miał na uwadze wagę paneli. Dobór odpowiednich materiałów do instalacji legara jest tutaj sprawą kluczową. Osobną kwestią są panele startowe i końcowe. To tutaj najczęściej możemy mieć problem z ukryciem znaków po montażu. Polecamy w tym wypadku zdecydować się na widoczny montaż, gdzie zamaskujemy widoczne łebki wkrętów.

Widoczny montaż

W tym aspekcie na pewno zyskujemy na czasie, ponieważ instalacja paneli trwa szybciej i prościej. Aczkolwiek trudno tutaj mówić o zysku, ponieważ montując panele w sypialni lub salonie, nie robimy tego przecież na akord. Chodzi tutaj o to, żeby wszystko było wykonane dobrze i trwale. Jeżeli do montażu wykorzystamy wkręty w kolorze tła paneli Gepto, to nie powinny się one rzucać w oczy. Dlatego najczęściej wykorzystuje się ten sposób do instalacji paneli sufitowych. Jeżeli jeszcze są one na niestandardowej wysokości, to z dalszej odległości nie będą widoczne. Oczywiście musimy pamiętać, że każdy panel musi być na trwałe przymocowany do legara. Najlepiej, jeżeli wykorzystamy do tego nie mniej niż 10 wkrętów.

Zapraszamy do kontaktu

Panele marki Gepto są nowoczesne, ekologiczne i naturalne. Zamawiając je u nas, spotkacie się Państwo z profesjonalną obsługą. Sam produkt na pewno Was nie zawiedzie.

GEPTO
8 marca, 2021

Share

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt