biuro@gepto.pl

+48 577-675-131

ul. Ogrodowa 17, 05-420 Józefów Warszawa

Panele ścienne w kuchni prowansalskiej

Panele ścienne

GEPTO
25 września, 2018

Share

Panele ścienne w kuchni prowansalskiej

Styl prowansalski jest coraz bardziej popularny w naszych domach. Sielski, pełen bibelotów i swojskich dekoracji sposób urządzania mieszkania zachwyca, zwłaszcza mieszkańców wsi.

Czym jest styl prowansalski?

Jest to sposób aranżacji wnętrz. Styl ten ma swoje źródło w Prowansji –jednej z Francuskich krain. Dla tego stylu bardzo charakterystyczny jest kolor biały oraz duża ilość dodatków w kolorach różowym i fioletowym z dodatkiem zieleni. Kuchnie urządzone w prowansalskim stylu zachwycają swoim ciepłem i przyjazną atmosferą. Najczęściej można je spotkać w wiejskich domkach jednorodzinnych, rzadziej pojawiają się w mieście.

Meble i ozdoby ścian

Prowansalski wystrój wnętrz to przede wszystkim białe meble i często używana boazeria panelowa, o której pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Drewniane panele ścienne, zazwyczaj malowane na biało, układane są do wysokości ok. 1 metra. Górna część ścian jest malowana lub oklejana tapetą w kwiatowe wzory. Całość uzupełniają stylizowane, białe meble, dekoracyjne porcelanowe naczynia i urządzenia kuchenne w stylu retro.

Wnętrza w stylu prowansalskim są coraz popularniejsze, stąd też coraz częściej można znaleźć w domach boazerię wykonaną z drewnianych paneli. Takie rozwiązanie zastosowane w kuchni sprawia, że staje się ona przyjemna i ciepła, zaś innym pomieszczeniom nadaje subtelnej elegancji.

Subscribe

Be the first to get the latest updates, right to your inbox.

One thought on “Panele ścienne w kuchni prowansalskiej”

  1. Tomasz Rejent

    Author

    26 września, 2019

    Prowansalski wystrój wnętrz to mój ulubiony styl. Kamienne domy,jasne drewno czy lawenda. Szkoda, że nie można dołączać zdjęć. Moja wycieczka do tego regionu to wspaniałe chwile w moim życiu. Każdy powinien raz w życiu odwiedzić tą część świata

    Odpowiedz

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panele ścienne i sufitowe

Jesteś zainteresowany naszymi panelami? Skontaktuj się z nami. Podaj wymiary powierzchni pod zabudowę, wówczas oszacujemy koszt wykonania i montażu paneli.

Kontakt